قرقاول زیبایی بخصوصی دارد و جزء پرنده های تزیینی بشمار می رود.

قرقاول عاری از آلودگی هست و  سروصدای زیادی ندارد این پرنده را میتوان در محیط کوچک پرورش داد و  از تخک قرقاول یا از جوجه قرقاول استارت زد.

تخم قرقاول از فصل فروردین وجود دارد و بستگی به نژاد آن قیمت های مختلفی دارد.

به طور کلی فروش قرقاول مزرعه ما به صورت تعاونی است و بیشترین خریداری قرقاول از رستوران های بالای شهر است طوری که بیشتر پروتیینی های سطح شهر هم گوشت ، تخم  و نیمچه قرقاول را هم خریداری میکنند.

 

 

جوجه قرقاول از اوایل اردیبهشت تا آخر شهریور موجود است و  باید طی زمان دو هفتگی واکسن نیوکاسل آنفولانزا تزریق گردد .

قرقاول های پرورشی آمریکایی پاکستانی هلندی دارای طوقه سفید رنگ در اطراف گردن خود هستند و  دارای بالهای بسیار قوی می باشند و میتوانند به راحتی پرواز کنند.

جوجه قرقاول های تازه از تخم درآمده را روز اول از آب شکر تغدیه میکنند و روز دوم در اختیار جوجه قرقاول غذا قرار میدهند طوری که  باید از لامپ گرمای بدن خود را بالا ببرند که علاوه بر تغذیه اصلی میتوان از زمان دو هفتگی به کمی سبزیجات مانند جعفری شبید جوجه هارا عادت داد.

نکته : جوجه قرقاول ها اصلا سرو صدایی ندارند.

قرقاول ها نژادهای مختلفی دارند که به قرقاول های گوشتی و قرقاول های تزیینی تفکیک میشوند . قرقاول های گوشتی عبارند از نژاد قرقاول آمریکایی ، هلندی ، پاکستانی و قرقاول های تزیینی عبارتند از بلژیک ، لیدی ، ریوز لیمویی…

تخم قرقاول را باید از زمان یک هفتگی تا ۱۰ روز خارج دستگاه نهایتا نگه داشت و سپس وارد دستگاه جوجه کشی کرد. دمای دستگاه برای تخم قرقاول ۳۷/۵ و رطوبت آن در ۲۱ روز اول ۶۰ و سه روز آخر ۶۵ قرار داد.

تخم قرقاول به رنگ های قهوه ای و قهوه ای روشن و سفید کم رنگ بستگی به غذایی که به قرقاول مولد میدهیم درمی آید.

پوسته تخم قرقاول بسیار قوی هست و تخم ان نطفه بسیا قوی دارد و  باید آن را در محیط خنک نگهداری کرد.

برای اینکه روز آخر جوجه قرقاول به راحتی از تخم در بیاید رطوبت دستگاه را بالا میبرند تا تخم به راحتی شکسته شود.

فروش قرقاول ها ی پرورشی در بازار به صورت ازاد است و   میتوان پرورش ان را  شغل اول هم به حساب اورد.  هر قرقاول بستگی به سن خودش اگر جوجه اول فصل باشد ۱۰۰ تا ۱۲۰ عدد و اگر جوجه سری اخر باشد تخم کمتری میگذارد.

اگر در محیط زیرزمین و سوله و حتی دربسته ای دارین میتوانید پرورش قرقاول را انجام دهید. امیدوارم که از مطالب بنده کمال بهره را برده باشید….

 

دانـــــلود


  • 2,498 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

تبلیغات